Fotografia reklamowa

FOTOGRAFIA REKLAMOWA / PRODUKTOWA

Fotografia reklamowa obejmuje wiele dziedzin fotografii. Mogą to być sesje reklamowe mody w studio fotograficznym, w plenerze, realizowane z całym sztabem profesjonalistów (wizażyści, fryzjerzy, styliści, oświetleniowcy). Z drugiej strony to np. fotografia produktowa – zdjęcia produktów (packshoty), które przy dobrej znajomości pracy z oświetleniem studyjnym może zrealizować jeden fotograf.

Zdjęcia reklamowe wykonuje się nie tylko w studio ale także w siedzibie firmy czy zakładzie produkcyjnym. Nie zawsze jest możliwość “przeniesienia” sprzętu, wyposażenia czy maszyn do studia fotograficznego. Aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy, fotograf musi posiadać umiejętności i wiedzę do stworzenia odpowiednich warunków oświetleniowych w miejscu wykonywania zdjęć. Przykładowe zdjęcia reklamowe dla Oncogene Diagnostics.

Sesje reklamowe to także zdjęcia obiektów przemysłowych, hal i procesów produkcyjnych, a nawet imprez, spotkań i wydarzeń – ciekawie zrobiony fotoreportaż może stanowić dobry materiał reklamujący firmę czy osobę.

Zobacz na blogu nasze najnowsze sesje reklamowe i produktowe.