Projektowanie graficzne / strony internetowe

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Projektowanie graficzne to bardzo wszechstronna dziedzina, a jej efekty widzimy codziennie wokół nas. Obejmuje ona projektowanie katalogów, ulotek, plakatów, wizytówek, tworzenie identyfikacji wizualnej firmy czyli projekt logo, papieru firmowego, nawet unikalnej typografii (czcionki). Projekty graficzne wykorzystywane są na stronach internetowych, w drukowanych materiałach reklamowych, w reklamie internetowej i telewizyjnej. To także projekty graficzne na etykiety produktów, opakowania, metki, nadruki na odzież, torby, kalendarze, okładki książek, płyt CD, itp. Grafika może przybierać różne formy – od prostych projektów, po bardziej złożone, łączące fotografię, grafikę i ilustracje wykonane ręcznie. Doświadczony grafik potrafi wykorzystać i odpowiednio połączyć nieograniczone możliwości profesjonalnego oprogramowania graficznego (Adobe Photoshop, Ilustrator, InDesign).

Właściciele firm, którym zależy na podkreśleniu indywidualnego charakteru swojej identyfikacji wizualnej powinni zadbać także o indywidualność projektów graficznych i zdjęć wykorzystywanych do reklamy swoich produktów czy usług. Aby to osiągnąć, należy unikać kupowania „tanich” zdjęć czy grafik w bankach zdjęć (gdzie te same pliki mogą być pobrane i wykorzystane przez setki innych firm). Zamiast tego warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa i/lub grafika. Tylko w ten sposób powstaną fotografie i projekty podkreślające indywidualność nie tylko samej firmy ale także produktu czy usługi.

Projektowanie graficzne to nie tylko “tworzenie” grafiki. Może ono obejmować wszelkie inne usługi wymagające zaawansowanej znajomości obsługi oprogramowania graficznego. Może to być retusz fotografii, czy usługi DTP (ang. Desktop Publishing czyli publikowanie zza biurka), obecnie szeroko rozumiane jako przygotowywanie dokumentów do publikacji w postaci drukowanej i/lub elektronicznej (cyfrowej).

STRONY INTERNETOWE

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić, aby firma nie posiadała strony internetowej. Mimo tego, że projektowanie stron internetowych ewoluowało przez ostatnie lata, nadal jest jednym z najważniejszych elementów w promocji biznesu. Zmieniają się trendy, powstają nowe techniki, jednak efekt końcowy jest taki sam – strony internetowe pomagają zaistnieć w internecie i w jak najlepszy sposób zareklamować usługi czy produkty firmy. Może to być rozbudowany sklep internetowy, prosta jednostronicowa wizytówka firmy albo zwykły blog.

W dobie rozwoju i popularyzacji CMS (ang. Content Management System czyli system zarządzania treścią), samodzielna aktualizacja stron internetowych przez klientów stała się bardzo prosta. Strony internetowe stworzone w oparciu o takie systemy jak WordPress (obecnie chyba najpopularniejszy CMS) są proste w obsłudze i świetnie indeksowane przez wyszukiwarki (Google, Yahoo, Bing). Każdy może z łatwością wprowadzać na stronie zmiany, dodawać / usuwać zdjęcia, edytować treści, wprowadzać / usuwać produkty, itp. Blogerzy mają raj – dodanie nowego wpisu na blogu zajmuje kilka minut, a dostępność i wszechstronność szablonów stron internetowych i blogów jest nieograniczona. Dzięki temu znacznie skraca się także czas projektowania stron. Wystarczy wybrać ciekawy szablon, a doświadczony grafik dostosuje go odpowiednio do wymagań klienta, wprowadzi treść, załączy zdjęcia, pliki. Jeśli klient posiada wszystkie materiały potrzebne do umieszczenia na stronie internetowej (np. zdjęcia wnętrz oferowanej do sprzedaży nieruchomości), proces jej tworzenia nie powinien trwać dłużej niż 2-3 tygodnie.

Zapraszamy na blog gdzie opisujemy nasze najnowsze i najciekawsze projekty graficzne i strony internetowe.